Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: |

DNI GMINY ALWERNIA

Utworzono dnia 26.06.2019

Za nami kolejne DNI GMINY ALWERNIA. Pierwszego dnia świętowania w sobotę na estradzie prezentowały się grupy dziecięco-młodzieżowe: balet SK-ART, dziecięca grupa wokalna GAMA z Młodej Alwerni, Szkoła Tańca Nowa – Jenociki, Grupa wokalno-instrumentalna z naszego ośrodka kultury, zespół młodzieżowy, I Love Dance - Dominisia Team oraz soliści. W sobotę odbył się również koncert charytatywny na rzecz podopiecznych Fundacji Podhalańska Iskierka Nadziei. W ramach koncertu charytatywnego na estradzie zaprezentowali się: zespół góralski z Gliczarowa Górnego  WIERCHY, Harnasie i Góraleczki a także zespół ŚPASY, który prowadził zabawę taneczną do późnych godzin nocnych.  W godzinach porannych, na zalewie Skowronek, odbyły się Złowody Wędkarskie dla Dzieci. W pięknym słońcu ryby brały znakomicie. Olbrzymie leszcze, karasie, liny i płocie dały mnóstwo uciechy najmłodszym. Na płycie stadionu treningowego odbył się Mundial Kids dla najmłodszych.
Drugi dzień świętowania DNI GMINY ALWERNIA, 16 czerwca  to dzień czterech koncertów i Festiwal Smaków. Na estradzie prezentowali się Laureaci Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży FADiM 2019 oraz grupa wokalna GAMA. Podczas Koncertu Laureatów zostały wręczone nagrody.   Przed koncertem głównym zagrali THE PERFUMES i POPULARNI. Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Krawczyk, który bawił młodzież, dorosłych oraz seniorów przypominając wszystkim znane szlagiery. Podczas tegorocznych Dni Gminy odbył się V Festiwal Smaków Gminy Alwernia. W tym roku w każdej potrawie przygotowanej przez KGW z naszej gminy królowały drożdże.  Na estradzie wręczono również Nagrody Gminy Alwernia im. Henryka Cyganika. Otrzymali je: Pani Irena Przejczowska  w kategorii animacji kultury, Pan Andrzej Romański w kategorii twórczości,  Pan  Marcin Kobierski w kategorii twórczości i promocji oraz Zespół Pieśni i Tańca KRAKOWIACZEK w kategorii upowszechniania kultury.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznych Dni Gminy Alwernia. Dziękujemy  Burmistrzowi Gminy Alwernia Pani Beacie Nadziei-Szpili oraz pracownikom Urzędu Miejskiego i Radzie Miejskiej za współpracę. Stowarzyszeniu Podhalańska Iskierka Nadziei za zorganizowanie koncertu charytatywnego.  Dziękujemy  artystom, dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy swoimi występami uświetnili obchody Święta Gminy. Dziękujemy Druhom z OSP z Alwernia, Brodeł, Grojca, Kwaczały i Regulic za zabezpieczenie ppoż oraz parkingów,  klubowi MKS Triumf za przeprowadzenie zawodów dla dzieci, wędkarzom za zorganizowanie zawodów, Harcerzom z Alwerni, Stowarzyszeniu Młoda Alwernia, Klubowi MKS Alwernia, Klubowi Krótkofalarskiemu, ZUK Alwernia, KGW działającym na terenie gminy, ekipie technicznej  -  za nieocenioną pomoc, policjantom oraz ochronie dbającej o bezpieczeństwo, służbie medycznej, firmom zabezpieczającym obsługę techniczną, obsługę gastronomiczną, sanitariaty i barierki ochronne.  Szczególne podziękowania składamy na ręce sponsora strategicznego imprezy:  ALVENTA S.A. (Zakłady Chemiczne). Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Chrzanowie oraz firmie NOVIX – Mariusz Nowak.  
Organizatorem głównym oraz koordynatorem wszystkich działań był Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni.  
P.S. Dziękuję pracownikom naszego ośrodka kultury za zaangażowanie i pracę wykonaną podczas tegorocznych Dni Gminy Alwernia.
Marek Skowronek – dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury

Fotorelacja z imprezy na facebooku: SOBOTA, NIEDZIELA

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 41

W poprzednim tygodniu: 172

W tym miesiącu: 524

W poprzednim miesiącu: 808

Wszystkich: 84516