Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: |

Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni realizował w 2023r. Projekt „Warsztaty tradycji i jubileusz ZPiT Krakowiaczek” w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna dofinansowany ze  środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wkład własny w projekt zapewniła Gmina Alwernia.

Celem projektu było przygotowanie na wysokim poziomie artystycznym grupy reprezentacyjnej ZPiT Krakowiaczek oraz kapeli zespołu do Gali Jubileuszowej z okazji 20 - lecia działalności. Zostało zorganizowanych szereg warsztatów, w tym wyjazdowych  związanych z rozszerzeniem umiejętności z zakresu tańca ludowego i warsztatów dokształcających dla 2 skrzypaczek oraz całej 5 - osobowej kapeli. W ramach realizowanego zadania odbyła się Gala Jubileuszowa Zespołu w sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Wystąpiła gościnnie kapela ,,Zalasowianie" z Zalasowej, która uświetniła jubileusz i spotkanie integracyjne zespołów i gości.
W ramach wkładu własnego grupa dziecięca zespołu została doposażona w elementy strojów przeworskich. Rezultatem tego działania był piękny koncert jubileuszowy 20-lecia ZPiT Krakowiaczek jako duże wydarzenie artystyczne dla dwóch gmin - gminy Alwernia, w której działa zespół oraz gminy Chrzanów, na terenie której odbył się koncert. Członkowie zespołu poznali nowe tańce regionalne, podnieśli technikę taneczną, podczas warsztatów wyjazdowych grupa reprezentacyjna mogła się bardziej zintegrować. Koncert obejrzało na żywo ok. 450 osób zróżnicowanych wiekowo i społecznie. Byli to Posłowie RP, Wojewoda Małopolski, władze Urzędu Marszałkowskiego, Powiatu Chrzanowskiego, Gminy Alwernia, przedstawiciele instytucji kultury i placówek oświatowych, rodzice, znajomi oraz mieszkańcy, którzy przybyli na Galę Jubileuszową.

Wartość projektu 36 000zł, dofinansowanie MKiDN 28 000zł, wkład własny 8 000zł.

 

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar