Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: |

Chór Gospel Alwernia

Chór Gospel Alwernia został założony w 2015 roku w ramach projektu „Centrum Współpracy Międzypokoleniowej” z funduszy ASOS realizowany przez Stowarzyszenie Alwernia Plus. Początkowo miał działać tylko w ramach projektu, czyli kilka miesięcy. Kilkadziesiąt osób w wieku  od 12 do 70+ lat  stworzyło grupę, która mocno się zżyła i postanowiła kontynuować działalność po zakończeniu projektu. Projekt dobiegł końca, a chór przetrwał i śpiewa do dziś. Atutem chóru jest różnorodność osób w nim śpiewających, tak pod względem wieku (różnica pomiędzy najmłodszym i najstarszym członkiem chóru to ponad 50 lat), jak i wykonywanych zawodów i profesji.

Chór ma w swoich szeregach zarówno ludzi bardzo młodych – uczących się, ludzi pracujących zawodowo, jak i ludzi z dużym doświadczeniem życiowym, wielką siłą ducha, przebywających obecnie na emeryturze. I to oni najczęściej imponują swoim zaangażowaniem.

Przewodnim hasłem działania chóru są słowa Papieża Franciszka „Odważ się, wstań, zejdź z kanapy”. Wszystkich chórzystów łączy chęć do życia, bycia aktywnym oraz chęć do śpiewania o Panu Bogu.

Dyrygentką i prowadzącą Chór Gospel Alwernia jest  Lea Kjeldsen - wykwalifikowany instruktor muzyki Gospel. Chór liczy około 30 osób i spotyka się w każdy czwartek o godz. 18:00 – jeżeli sytuacja pozwala to w formie tradycyjnej lub zdalnie za pośrednictwem internetu na zajęciach online. 

Od listopada 2020 roku Chór Gospel Alwernia śpiewa i realizuje swoje pasje w ramach zajęć stałych w Samorządowym Ośrodku Kultury w Alwerni. Do chóru może przyjść każdy. Nie ma przesłuchań, nie ma granic wiekowych  i panuje przyjazna atmosfera. Osoby, które chcą dołączyć do chóru proszone są o kontakt z naszym ośrodkiem kultury lub panią Barbarą Augustynek – koordynatorem Gospel Alwernia, pod nr telefonu: 536 578 129, a także pisząc na adres: gospel.alwernia@gmail.com.

Zapraszamy i czekamy na Was z wielką radością.

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar